Bratislava - Bratislavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Bratislave

Bratislavský kraj > Bratislava

Bratislava

Nákupné centrá a obchodné domy v Bratislave

Bratislava (nemecky Prešporok) je najväčším, najľudnateším mestom, centrom bratislavského kraja a hlavným mestom Slovenskej republiky, vzdialeným iba 60km od Viedne je súčasťou populáneho stredoeurópskeho zoskupenia CENTROPE. Bratislava je situovaná na oboch brehoch rieky Dunaj, je jediným mestom na svete, ktoré hraničí súčasne s dvoma krajinami, Maďarskom a Rakúskom. Mesto je kultúrnym, historickým i turistickým centrom s dynamickým životom.

Bratislava je najbohatším regiónom s najnižšou nezamestnanosťou v rámci Slovenska, zároveň siedmy najbohatší región v rámci Európskej Únie. Sídlia tu mnohé priemyselné firmy, telekomunikačné spoločnosti, úrady i spoločenské ustanovizne. Mesto je sídlom univerzít, vedeckých organizácií, nájdete tu Slovenské národné divadlo, filhamóniu i Slovenskú národnú galériu, či Národné tenisové centrum.

Bratislava je jedným z ďalších miest, ktoré ponúka svojim obyvateľom možnosť pohodlného nakupovania vo veľkých obchodných centrách. V roku 2020 sa v Bratislave nachádzajú hneď desať nákupných centier. Prvým z nich je Avion Shopping park Bratislava, ďalšie potom Polus City Center, Aupark Bratislava, Apollo Business Center, Galleria Eurovea, OC Galéria Bratislava Lamač, Shopping Palace Bratislava, Central Bratislava, Obchodní centrum Retro a posledným z nich Nákupné centrum Hron. V obchodoch, ktoré sa v uvedených centrách nachádzajú, potom môžete zakúpiť výrobky od značiek ako Hyza, Eduscho, Amica, Activia, Dove a veľa ďalších. Medzi miestnymi zákazníkmi, medzi veľmi populárne predajne patria pobočky obchodov Stripes, Calzedonia, CCC, Desigual či Outdoor Guide.

Navigace