Bratislava - Bratislavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Bratislave

Bratislavský kraj > Bratislava

Bratislava

Nákupné centrá a obchodné domy v Bratislave

Bratislava (nemecky Prešporok) je najväčším, najľudnateším mestom, centrom bratislavského kraja a hlavným mestom Slovenskej republiky, vzdialeným iba 60km od Viedne je súčasťou populáneho stredoeurópskeho zoskupenia CENTROPE. Bratislava je situovaná na oboch brehoch rieky Dunaj, je jediným mestom na svete, ktoré hraničí súčasne s dvoma krajinami, Maďarskom a Rakúskom. Mesto je kultúrnym, historickým i turistickým centrom s dynamickým životom.

Bratislava je najbohatším regiónom s najnižšou nezamestnanosťou v rámci Slovenska, zároveň siedmy najbohatší región v rámci Európskej Únie. Sídlia tu mnohé priemyselné firmy, telekomunikačné spoločnosti, úrady i spoločenské ustanovizne. Mesto je sídlom univerzít, vedeckých organizácií, nájdete tu Slovenské národné divadlo, filhamóniu i Slovenskú národnú galériu, či Národné tenisové centrum.

Bratislava je ďalšie z miest, ktoré ponúka svojim obyvateľom a nielen im možnosť nakupovať v nákupných centrách. V roku 2019 sa v Bratislave nachádzajú hneď desať obchodných centier. Prvým z nich je Avion Shopping park Bratislava, ďalšie potom Aupark Bratislava, Polus City Center, Apollo Business Center, Galleria Eurovea, OC Galéria Bratislava Lamač, Shopping Palace Bratislava, Obchodní centrum Retro, Central Bratislava a posledným z nich Nákupné centrum Hron. V jednotlivých obchodných centrách potom nájdete obchody, ktoré vo svojej ponuke majú napríklad značky ako Fa, Eduscho, Dove, Nokia, Hyza a veľa ďalších. Veľmi obľúbené sú potom obchody Stripes, Pompo Hračky, Lindex, Športová výživa a CCC.

Navigace