Žilina - Žilinský krajNákupné centrá a obchodné domy v Žiline

Žilinský kraj > Žilina

Žilina

Nákupné centrá a obchodné domy v Žiline

Žilina, mesto s prívlastkom „perla na Váhu“, je okresným a krajským mestom lokalizované na sútoku Kysuca, Váh a Rajčanka. Počtom obyvateľov je Žilina štvrtým najväčším mestom Slovenska, kultúrnym centrom Považia, dôležitým dopravným uzlom. Žilina je mesto veľkého historického významu.

Žilina je prevažne priemysleným mestom s bohatou škálou priemyselnej výroby, medzi naúspešnejšie spoločnosti patrí papierenský gigant Tento, automobilka KIA Motors, stavebná firma Váhostav a Doprastav Žilina. Mesto je sídlom Žilinskej Univerzity, konzervatória, Považského Múzea a Galérie. Medzi najvýznamnejšie historické pamiatky patria meštiacke domy na hlavnom námestí, Katedrála Najsvätejšej Trojice spolu so zvonicou, neosynagóga.

Žilina je ďalšie z miest, ktoré ponúka svojim obyvateľom možnosť nakupovať vo veľkých obchodných centrách. V roku 2019 sa v Žiline nachádzajú hneď štyri nákupné centrá. Prvým z nich je ZOC Max Žilina, ďalšie potom Aupark Žilina, Obchodné Centrum Mirage a posledným z nich Atrium Dubeň. V jednotlivých obchodných centrách potom nájdete obchody, ktoré vo svojej ponuke majú napríklad značky ako Gate, Tchibo, Fa, Amica, Dove a veľa ďalších. K predajniam, ktoré majú u zákazníkov úspech, patrí Gate, Humanic, New Yorker, H&M a Office Shoes.

Navigace