Žilina - Žilinský krajNákupné centrá a obchodné domy v Žiline

Žilinský kraj > Žilina

Žilina

Nákupné centrá a obchodné domy v Žiline

Žilina, mesto s prívlastkom „perla na Váhu“, je okresným a krajským mestom lokalizované na sútoku Kysuca, Váh a Rajčanka. Počtom obyvateľov je Žilina štvrtým najväčším mestom Slovenska, kultúrnym centrom Považia, dôležitým dopravným uzlom. Žilina je mesto veľkého historického významu.

Žilina je prevažne priemysleným mestom s bohatou škálou priemyselnej výroby, medzi naúspešnejšie spoločnosti patrí papierenský gigant Tento, automobilka KIA Motors, stavebná firma Váhostav a Doprastav Žilina. Mesto je sídlom Žilinskej Univerzity, konzervatória, Považského Múzea a Galérie. Medzi najvýznamnejšie historické pamiatky patria meštiacke domy na hlavnom námestí, Katedrála Najsvätejšej Trojice spolu so zvonicou, neosynagóga.

Mesto Žilina, ako väčšina moderných miest v SR, postavilo v posledných rokoch štyri väčší nákupné centrá. Ide o nákupné centrá ZOC Max Žilina, Obchodné Centrum Mirage, Aupark Žilina a Atrium Dubeň. I vďaka týmto obchodným centrám je dnes v Žiline viac než 115 obchodov, patrí tu napr. NEBBIA - športový tovar, Reserved, New Yorker, Tchibo či Mirage Shopping Center.

Navigace