Trenčín - Trenčiansky krajNákupné centrá a obchodné domy v Trenčíne

Trenčiansky kraj > Trenčín

Trenčín

Nákupné centrá a obchodné domy v Trenčíne

Trenčín (maďarsky Trencsén) je 9.najväčšie mesto na Slovensku, centrum Trenčianskeho samosprávenho kraja, ale aj historickej oblasti Považie, s bohatou históriou, ktorú dokladá prvá písomná zmienka z roku 1111. Mestom preteká najdlhšia rieka na Slovensku, Váh, nad mestom sa čnie Trenčiansky Hrad. Trenčín aj dnes predstavuje dôležitú dopravnú križovatku, urbanizovanú aglomeráciu, je to sídlo mnohých firiem a inštitúcií.

V minulosti v Trenčíne úspešne fungoval národný textilný podnik, Ozeta Trenčín, ktorý na začiatku 90tych rokov zanikol. Významným zamestnávateľom v meste sú najmä strojáresnké firmy, ako Konštrukta a Trens, či Letecké opravne Trenčín s dlhoročnou tradíciou. V meste sa každoročne konajú aj navštevované festivaly, Pohoda Trenčín a Trenčín mesto módy.

Mesto Trenčín, ako väčšina moderných miest v SR, postavilo v posledných rokoch šesť veľkých obchodných centier. Jedná sa o obchodné centrá OC Laugaricio, ZOC Max Trenčín, OD Prior Trenčín, ZOC Južanka, STOP.SHOP. Trenčín a Masaryčky centrum. I vďaka týmto obchodným centrám je dnes v Trenčíne viac než 125 obchodov, medzi nimi nájdete napr. Bagger, Marks & Spencer, HUMANIC I Nákupné centrum Laugaricio, Nordblanc či TALLY WEIJL.

Navigace