Trenčín - Trenčiansky krajNákupné centrá a obchodné domy v Trenčíne

Trenčiansky kraj > Trenčín

Trenčín

Nákupné centrá a obchodné domy v Trenčíne

Trenčín (maďarsky Trencsén) je 9.najväčšie mesto na Slovensku, centrum Trenčianskeho samosprávenho kraja, ale aj historickej oblasti Považie, s bohatou históriou, ktorú dokladá prvá písomná zmienka z roku 1111. Mestom preteká najdlhšia rieka na Slovensku, Váh, nad mestom sa čnie Trenčiansky Hrad. Trenčín aj dnes predstavuje dôležitú dopravnú križovatku, urbanizovanú aglomeráciu, je to sídlo mnohých firiem a inštitúcií.

V minulosti v Trenčíne úspešne fungoval národný textilný podnik, Ozeta Trenčín, ktorý na začiatku 90tych rokov zanikol. Významným zamestnávateľom v meste sú najmä strojáresnké firmy, ako Konštrukta a Trens, či Letecké opravne Trenčín s dlhoročnou tradíciou. V meste sa každoročne konajú aj navštevované festivaly, Pohoda Trenčín a Trenčín mesto módy.

Trenčín je ďalšie mesto, ktoré ponúka svojim obyvateľom možnosť pohodlného nakupovania v nákupných centrách. V roku 2019 sa v Trenčíne nachádzajú hneď šesť nákupných centier. Prvým z nich je OC Laugaricio, ďalšie potom ZOC Max Trenčín, ZOC Južanka, OD Prior Trenčín, STOP.SHOP. Trenčín a posledným z nich Masaryčky centrum. V obchodoch, ktoré sa v uvedených centrách nachádzajú, potom môžete zakúpiť výrobky od značiek ako adidas, Hamé, Dove, kika, 7Up a veľa ďalších. Veľmi obľúbené sú potom obchody Kenvelo, Sportisimo, GATE, Zlatokov či House.

Navigace