Žiar nad Hronom - Banskobystrický krajNákupné centrá a obchodné domy v Žiari nad Hronom

Banskobystrický kraj > Žiar nad Hronom

Žiar nad Hronom

Nákupné centrá a obchodné domy v Žiari nad Hronom

Žiar nad Hronom, v minulosti Svätý Kríž nad Hronom, okresné mesto na strednom Slovensku, v Banskobystrickom samosprávnom kraji, na pravom brehu rieky Váh, v regióne Tekov, menej ako 30kilometrov od krajského mesta Banská Bystrica.

Žiar nad Hronom, už v minulosti predstavoval dôležité poľnohospodárske centrum, dnes okrem rastlinnej a živočíšnej produkcie prekvitá aj hutnícky a elektrotechnický priemysel, mesto podporuje hlavne malých a drobných podnikateľov. Za zmienku stoja aj mnohé historické pamiatky, dvojvežový kostol z konca 19.storočia, neskoro barokový kaštieľ, chránený park Štefana Moyzesa. V Žiari sa nechádza aj mestské múzeum s archeologickou expozíciou. Mesto pravidelne usporadúva Žiarsky jarmok, mestský ples a City Fest.

V Žiari nad Hronom dnes nachádza iba jedno jediné nákupné centrum a tým je OD PRIOR Žiar nad Hronom. Toto centrum má 11 obchodov a nájdete medzi nimi napríklad Knihy pre každého, GABBIANO, OBUV Partizánske, Emil Krajčík-drogéria, Detský a dámsky textil a ďalšie. Obchody majú otváraciu dobu cez všedné dni od 08.00 do 18.00, v sobotu od 08.00 do 12.00 a v nedeľu je zatvorené.

Navigace