Nové Zámky - Nitriansky krajNákupné centrá a obchodné domy v Nových Zámkoch

Nitriansky kraj > Nové Zámky

Nové Zámky

Nákupné centrá a obchodné domy v Nových Zámkoch

Nové Zámky, okresné mesto v Nitrianskom samosprávnom kraji, situované na Podunajskej Nižine, ktorá je typická vhodnými klimatickými podmienkami pre poľnohospodársku výrobu.

V Nových Zámkoch je mnoho historických monumentov, pri návšteve určite neobíďte Hlavné námestie, s barokovou sochou sv. Trojice, Františkánskym kostolom a kláštorom zo 17. storočia a kalvária s barokovou kaplnkou Sedembolestnej Panny Márie. Na miestnom cintoríne je hrob Antona Bernoláka, koodifikátora spisovnej slovenčiny. V meste sa postupne vytvára priemyselný park Nové Zámky, ktorý je lákadlom aj pre zahraničných investorov a zároveň prináša nové pracovné miesta. V okolí mesta je mnoho chránených prírodných pamiatok, obľúbené sú aj termálne pramene v okolí, v meste v minulosti fungovali mestské kúpele.

Nové Zámky dnes svojim návštevníkom ponúka dve nákupné centrá. Ide o Aquario shopping center (Nové zámky) a STOP.SHOP Nové Zámky. Celkom Vám tieto dve centrá ponúkajú viac než 20 obchodov, kaviarne, reštaurácie a ďalšie služby, ktoré dnes väčšina nákupných centier ponúka. Medzi obchodmi tak nájdete napríklad Takko Fashion, Anipet, Panta Rhei, New Yorker, Reno a ďalšie. .

Navigace