Zvolen - Banskobystrický krajNákupné centrá a obchodné domy v Zvolene

Banskobystrický kraj > Zvolen

Zvolen

Nákupné centrá a obchodné domy v Zvolene

Zvolen, okresné mesto na strednom Slovensku, na strednom Pohroní, na sútoku riek Hron a Slatina, 12.najväčšie mesto v republike, administratívne a spoločenské centrum regiónu.

Vo Zvolene pôsobí niekoľko významných firiem, ako Dru Slovakia, ktorá vyrába sladké a slané trvanlivé pečivo, ešte národná odevná spoločnosť Vzor či napríklad Parex, ktorá sa venuje výrobe a predaju kvalitných matracov. V meste sa nachádza aj niekoľko turistických monumentov, priamo v centre je to Zvolenský Zámok, v ktorého priestoroch je Slovenská Národná Galéria, na Námestí SNP je niekoľko historických meštiackych domov a Divadlo Jozefa Gregora Tajovského.

Mesto Zvolen, ako a iné moderné mestá na Slovensku, vybudovalo v priebehu minulých rokov päť väčších obchodných centier. Ide o nákupné centrá Europa Shopping Center Zvolen, OD PRIOR Zvolen, Zvolen Retail Park, STOP.SHOP. Zvolen a KOCKA obchodné centrum Zvolen. V celkovom počte je vďaka týmto centrám v Zvolene viac než 58 obchodov, medzi nimi nájdete napr. Dyno, Kik, Deichmann, 101 Drogérie či Pako Lorente.

Navigace