Zvolen - Banskobystrický krajNákupné centrá a obchodné domy v Zvolene

Banskobystrický kraj > Zvolen

Zvolen

Nákupné centrá a obchodné domy v Zvolene

Zvolen, okresné mesto na strednom Slovensku, na strednom Pohroní, na sútoku riek Hron a Slatina, 12.najväčšie mesto v republike, administratívne a spoločenské centrum regiónu.

Vo Zvolene pôsobí niekoľko významných firiem, ako Dru Slovakia, ktorá vyrába sladké a slané trvanlivé pečivo, ešte národná odevná spoločnosť Vzor či napríklad Parex, ktorá sa venuje výrobe a predaju kvalitných matracov. V meste sa nachádza aj niekoľko turistických monumentov, priamo v centre je to Zvolenský Zámok, v ktorého priestoroch je Slovenská Národná Galéria, na Námestí SNP je niekoľko historických meštiackych domov a Divadlo Jozefa Gregora Tajovského.

Zvolen je ďalšie z miest, ktoré ponúka svojim obyvateľom možnosť nakupovať vo veľkých obchodných centrách. V roku 2017 sa v Zvolene nachádzajú hneď štyri nákupné centrá. Prvým z nich je Europa Shopping Center Zvolen, ďalšie potom STOP.SHOP. Zvolen, OD PRIOR Zvolen a posledným z nich Zvolen Retail Park. V obchodoch, ktoré sa v uvedených centrách nachádzajú, potom môžete zakúpiť výrobky od značiek ako Persil, Bosch, Gate, Vitana, Tchibo a veľa ďalších. Veľmi obľúbené sú potom obchody METRO, Dyno, Delikateso, KARA či Ongaro Italy Fashion.

Navigace