Trnava - Trnavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Trnave

Trnavský kraj > Trnava

Trnava

Nákupné centrá a obchodné domy v Trnave

Trnava, okresné mesto na západnom Slovensku, priemyselné centrum Trnavského kraja, leží v centre Trnavskej pahorkatiny v nadmorskej výške 146metrov nad morom, len 45 kilometrov od hlavného mesta, Bratislavy.

Trnava je historicky bohatým mestom, s mnohými kultúrne- historickými pamiatkami, ktoré sú lákadlom pre mnohých turistov. Dominantou mesta je renesančná veža na Trojičnom námestí, ďalej Kostol sv. Anny uršulínky i Katedrála sv. Jána Krstiteľa. Zaujímavosťou je zaiste aj Dom hudby, budovy Adalbertínum, Rubrorum, Marianum. V meste funguje Divadlo Jána Palárika, Trnavská Univerzita v Trnave a Univerzita svätého Cyrila a Metoda. V blízkosti mesta je známa elekráreň Jaslovské Bohunice, ale aj populárna rekreačná oblasť Kamenný Mlyn. Medzi najväčšie priemyselné firmy v meste určite patrí automobilka Peugeot, ďalej spoločnosti Sony a Samsung.

Mesto Trnava, ako a iné moderné mestá na Slovensku, vybudovalo v priebehu minulých rokov štyri nákupné centrá. Jedná sa o obchodné centrá ZOC Max Trnava, OC Galéria Trnava, Shopping Park Arkadia a OC City Arena. V celkovom počte je vďaka týmto centrám v Trnave viac než 135 obchodov, medzi nimi nájdete napr. Móda Bella, Pet Center, Klenoty Trend, Gate či Altero.

Navigace