Trnava - Trnavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Trnave

Trnavský kraj > Trnava

Trnava

Nákupné centrá a obchodné domy v Trnave

Trnava, okresné mesto na západnom Slovensku, priemyselné centrum Trnavského kraja, leží v centre Trnavskej pahorkatiny v nadmorskej výške 146metrov nad morom, len 45 kilometrov od hlavného mesta, Bratislavy.

Trnava je historicky bohatým mestom, s mnohými kultúrne- historickými pamiatkami, ktoré sú lákadlom pre mnohých turistov. Dominantou mesta je renesančná veža na Trojičnom námestí, ďalej Kostol sv. Anny uršulínky i Katedrála sv. Jána Krstiteľa. Zaujímavosťou je zaiste aj Dom hudby, budovy Adalbertínum, Rubrorum, Marianum. V meste funguje Divadlo Jána Palárika, Trnavská Univerzita v Trnave a Univerzita svätého Cyrila a Metoda. V blízkosti mesta je známa elekráreň Jaslovské Bohunice, ale aj populárna rekreačná oblasť Kamenný Mlyn. Medzi najväčšie priemyselné firmy v meste určite patrí automobilka Peugeot, ďalej spoločnosti Sony a Samsung.

Trnava dnes svojim návštevníkom ponúka tri nákupné centrá. Ide o ZOC Max Trnava, OC Galéria Trnava a Shopping Park Arkadia. Celkom Vám táto tri centrá ponúkajú viac než 80 obchodov, kaviarne, reštaurácie a ďalšie služby, ktoré každé moderné obchodné centrum dnes ponúka. Medzi obchodmi tak nájdete napríklad Gate, House, Pet Center, Klenoty Legend, Benetton Outlet a ďalšie. .

Navigace