Trnava - Trnavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Trnave

Trnavský kraj > Trnava

Trnava

Nákupné centrá a obchodné domy v Trnave

Trnava, okresné mesto na západnom Slovensku, priemyselné centrum Trnavského kraja, leží v centre Trnavskej pahorkatiny v nadmorskej výške 146metrov nad morom, len 45 kilometrov od hlavného mesta, Bratislavy.

Trnava je historicky bohatým mestom, s mnohými kultúrne- historickými pamiatkami, ktoré sú lákadlom pre mnohých turistov. Dominantou mesta je renesančná veža na Trojičnom námestí, ďalej Kostol sv. Anny uršulínky i Katedrála sv. Jána Krstiteľa. Zaujímavosťou je zaiste aj Dom hudby, budovy Adalbertínum, Rubrorum, Marianum. V meste funguje Divadlo Jána Palárika, Trnavská Univerzita v Trnave a Univerzita svätého Cyrila a Metoda. V blízkosti mesta je známa elekráreň Jaslovské Bohunice, ale aj populárna rekreačná oblasť Kamenný Mlyn. Medzi najväčšie priemyselné firmy v meste určite patrí automobilka Peugeot, ďalej spoločnosti Sony a Samsung.

V Trnave môžete k dnešnému dňu nájsť tri nákupné centrá. Prvé z nich je ZOC Max Trnava, druhé OC Galéria Trnava a tretie je Shopping Park Arkadia. Celkom Vám tieto centrá ponúkajú 79 pobočiek obchodov, kaviarni či reštaurácií. Nachádza sa tu napríklad ExiSport, Time Out, HZH Sport, Gate, Altero a ďalšie.

Navigace