Prešov - Prešovský krajNákupné centrá a obchodné domy v Prešove

Prešovský kraj > Prešov

Prešov

Nákupné centrá a obchodné domy v Prešove

Prešov je tretím najväčším mestom na Slovensku, metropolou regiónu Šariš a centrom prešovského samosprávneho kraja. Druhé najväčšie mesto východného Slovenska je umiestnené na sútoku riek Torysa a Prešov, vzdialené iba 30km od Košíc.

Prešov je sídlom mnohých inštitúcií, za zmienku stojí Prešovská Univerzita, nová i historická budova Divadla Jonáša Záborského, Konkatedrála svätého Mikuláša i konkatedrálny gréckokatolícky chrám. Obľúbenou turistickou pamiatkou je Vlastivedné múzeum, Múzeum Vín, Židovská synagóga, Kalvária Prešov i budova evanjelického lýcea. Historické centrum a priestory bývalých Solivarov sú dnes kultúrnou a historickou pamiatkou.

Mesto Prešov bolo v minulosti sídlom mnohých národných spoločností, ako Solivary Prešov, OZKN, ZVL, ktoré však prechod na trhovú politiku po revolúcii neprežili. Medzi úspešné firmy v meste dnes patrí Spinea, Fragokov a pivovar Šariš.

V Prešove dnes môžete nájsť dve nákupné centrá. Prvé z nich je ZOC Max Prešov a druhé Eperia Shopping Mall. Celkom Vám ponúkajú 118 predajní, kaviarni či reštaurácií. Nájdete tu napríklad Vigoss Jeans, ExiSport, Košele, Board Paradise, Gate a ďalšie.

Navigace