Poprad - Prešovský krajNákupné centrá a obchodné domy v Poprade

Prešovský kraj > Poprad

Poprad

Nákupné centrá a obchodné domy v Poprade

Poprad, okresné mesto na severe Slovenska, priamo pod Vysokými Tatrami, v Prešsovskom kraji, spoločensko- administratívne centrum regiónu Spiš, známe hlavne vďaka cestovnému ruchu, dôležitá dopravná križovatka, spojnica Bratislavy a východného časti krajiny.

Zo strany priemyselnej výroby, v meste úspešne funguje niekoľko menších priemyselných firiem, za zmienku stojí Tatramat Poprad, ktorý sa už dlhoročne venuje výrobe ohrievačov vody, či Ekoservis Slovensko, špecialista na spracovanie plastových hmôt a odpadu a mnohé iné, aj napriek tou väčšina obyvateľov pracuje v cestovnom ruchu.

V Poprade môžu návštevníci obdivovať niekoľko sakrálnych kostolov, mesto je však známym strediskom cestovného ruchu, predstavuje vstupnú bránu do Vysokých Tatier, ktoré sú obľúbeným letných i zimným rekreačným strediskom, v meste je nový moderný aquapark, Aquacity Poprad. Mesto disponuje medzinárodným letiskom.

Mesto Poprad, ako väčšina moderných miest na Slovensku, vybudovalo v priebehu minulých rokov štyri nákupné centrá. Jedná sa o obchodné centrá ZOC Max Poprad, Forum Poprad, OD Prior Poprad a STOP.SHOP. Poprad. V celkovom počte je vďaka týmto centrám v Poprade viac než 108 obchodov, je to tiež napr. New Yorker, Rela, Cropp town, Baťa či Kenvelo.

Navigace