Pezinok - Bratislavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Pezinku

Bratislavský kraj > Pezinok

Pezinok

Nákupné centrá a obchodné domy v Pezinku

Pezinok, okresné mesto na západnom Slovensku, len 18 kilometrov vzdialené od Bratislavy, sa nachádza na Podunajskej Nížine, čo prináša vhodné podmienky pre poľnohospodársku produkciu a rozvoj už historicky známej vinohradníckej oblasti. Tradícia produkcie vína tu siahá až do stredoveku, mesto dnes organizuje mnohé spoločenské podujatia- ako Pezinský Permoník, Vinobranie, akcie medzinárodného významu.

V historickom centre mesta sa nachádza pár historických pamiatok, krásne námestie, meštiacke domy, renesančná radnica a Pezinský zámok z 13.storočia. V Pezinku už dlhoročne funguje silná výtvarná obec, je to rodisko mnohých známych výtvarníkov. Priemyselný obraz mesta je tvorený stavebnou a strojárskou výrobou, dôležitá je výroba remeselná, za zmienku stojí aj populárna slovenská firma s dlhoročnou tradíciou, Bellinda, ktorá sa venuje výrobe kvalitného spodného prádla.

V Pezinku môžete k dnešnému dňu nájsť dve nákupné centrá. Prvé z nich je Nákupné centrum MÓLO a druhé OC Plus Pezinok. Celkom Vám tieto centrá ponúkajú 46 predajní, kaviarni či reštaurácií. Nájdete tu napríklad Profišport, Ivemar, TK Libri Kníhkupectvo, Bepon, Tiffi a ďalšie.

Navigace