Nitra - Nitriansky krajNákupné centrá a obchodné domy v Nitre

Nitriansky kraj > Nitra

Nitra

Nákupné centrá a obchodné domy v Nitre

Nitra (maďarsky Nyitra), najstaršie mesto na Slovensku, je vzdialené iba 90km od hlavného mesta Bratislavy a predstavuje najstaršie mesto v republike. Nitra je centrom Nitrianskeho samosprávneho kraja, je situované na rieke Nitra, pod vrchom Zobor. Je sídlom mnohých inštitúcií, Poľnohospodárskej Univerzity a Univerzity Konštantína Filozofa, Divadla Andreja Bagara.

V Nitre je rozvinutý hlavne strojársky, chemický a papierenský priemysel, významného zamestnávateľa predstavuje Sony Slovakia a Bordnetze, dôležité postavenie má ja agrárna výroba v regióne. Blízko Nitry funguje aj regionálne letisko a aeroklub.

Nitra je ďalšie z miest, ktoré ponúka svojim obyvateľom a nielen im možnosť nakupovať vo veľkých obchodných centrách. V roku 2018 sa v Nitre nachádzajú hneď štyri nákupné centrá. Prvým z nich je OC Centro Nitra, ďalšie potom ZOC Max Nitra, Galéria Mlyny Nitra a posledným z nich OC Galéria Nitra. V obchodoch, ktoré sa v uvedených centrách nachádzajú, potom môžete zakúpiť výrobky od značiek ako Nokia, Samsung, adidas, Nestlé, Coca Cola a veľa ďalších. Veľmi obľúbené sú potom obchody John Garfield, ALLTOYS, predeti.sk, Emmsi či Tempo.

Navigace