Martin - Žilinský krajNákupné centrá a obchodné domy v Martine

Žilinský kraj > Martin

Martin

Nákupné centrá a obchodné domy v Martine

Martin, latinsky Martinopolis, mesto na severovýchode Slovenska, v Žilinskom samosprávnom kraji, len 25 kilometrov vzdialené od mesta Žilina, historické centrum regiónu Turiec. Martin je lokalizovaný v prostredí Turčianskej kotliny, blízko mesta je obĺúbené lyžiarske stredisko Martinské Hole.

Mesto Martin je bohaté zo strany histrocikých udalostí a monumentov. Bola tu založená Matica Slovenská, prvý ženský spolok Živena, v meste sa nachádza niekoľko múzeí, Múzeum Slovenskej dediny, Turčianske Múzeum Andreja Kmeťa, Múzeum Martina Benku, Slovenské Národné literárne múzeum, Múzeum Slovenského Červeného kríža a Turčianska Galéria.

V minulosti v Martine fungoval hlavne zbrojárenský priemysel, po jeho zaniknutí sa začal rozvoj malého a stredného podnikania, medzi najväčšie firmy patrí automobilová spoločnosť Volkswagen, farmaceutická firma Hoechst Biotika a slovenská obuvnícka firma Ecco.

Mesto Martin, ako a iné moderné mestá na Slovensku, vybudovalo v priebehu minulých rokov štyri väčší nákupné centrá. Jedná sa o obchodné centrá OC Tulip Martin, OD Prior Martin, St Martin Centrum a KOCKA obchodné centrum Martin, M. R. Štefánika. V celkovom počte je vďaka týmto centrám v Martine viac než 61 obchodov, je to tiež napr. Dm Drogerie Markt, M&B pánska móda, Original obuv, Siam Gallery a Alpine Pro.

Navigace