Dunajská Streda - Trnavský krajNákupné centrá a obchodné domy v Dunajskej Strede

Trnavský kraj > Dunajská Streda

Dunajská Streda

Nákupné centrá a obchodné domy v Dunajskej Strede

Dunajská Streda, okresné mesto na Podunajskej Nížine, v Trnavskom samosprávnom kraji, v samotnom srdci Žitného ostrova. Takmer 70% obyvateľstva sa v poslednom sčítaní ľudu prihlásilo k maďarskej národnosti.

V Dunajskej Strede sa nachádza niekoľko obľúbených historických i sakrálnych pamiatok, navštíviť môžete aj termálne kúpalisko s japonskými kúpelmi. Každoročne mesto hostí niekoľko festivalov, najznámešie sú Dunajskostredské Hudobné Dni a Jarný Festival. V meste sa darí hlavne spracovateľskému a farmacetickému priemyslu i poľnohospodárskej produkcii. Najväčšími zamestnávateľmi sú spoločnosti mäsokombinát Istermeat a Drevomont, výroba nábytku.

Dunajská Streda dnes svojim návštevníkom ponúka dve obchodné centrá. Ide o ZOC Max Dunajská Streda a OC Galéria Dunajská Streda. Spolu Vám tieto dve centrá ponúkajú viac než 30 obchodov, kaviarne, reštaurácie a ďalšie služby, ktoré každé moderné obchodné centrum dnes ponúka. K obchodom, ktoré tu nájdete, tak patrí napríklad Eco Time, 101 Drogérie, Reserved, CA Elen, New Yorker a ďalšie. .

Navigace